Najlepsze zastosowanie posadzki poliuretanowej

Posadzki przemysłowe.

Najlepsze zastosowanie posadzki poliuretanowej

Wybór odpowiedniego rodzaju materiału, z którego będzie wykonana Twoja podłoga ma istotny wpływ na dalsze funkcjonowanie obiektu. Posadzki przemysłowe z których najpopularniejsze to betonowe lub żywiczne, charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ścieranie oraz odpornością na nacisk. Ponieważ są łatwe w czyszczeniu i zapewniają przyczepność, co przekłada się na bezpieczeństwo są idealnym materiałem na podłogi w zakładach pracy, jak hale magazynowe/produkcyjne lub w miejscach często uczęszczanych przez ludzi – supermarkety. W ostatnich latach można zaobserwować, wzrost zainteresowania posadzkami przemysłowymi wśród inwestorów wykańczających swoje domy. Odpowiednio dobrany rodzaj posadzki świetnie sprawdzi się do garażu lub części mieszkalnej.

Czym jest posadzka poliuretanowa?

Posadzki poliuretanowe to rodzaj bardzo wytrzymałych posadzek żywicznych. Poliuretan jest niezwykle wszechstronnym materiałem, a wykonane z niego podłogi znajdują zastosowanie w środowiskach komercyjnych jak i prywatnych domach. Ze względu na swoją zwiększoną elastyczność i dużą gęstość wiązań molekularnych mają znacznie szerszy wachlarz zastosowań niż posadzki epoksydowe.

Zalety posadzki poliuretanowej

Rozważając jaki rodzaj podłogi, będzie dla nas odpowiedni, musimy zaznajomić się z właściwościami jakie mają poszczególne posadzki.

Decydując się na poliuretan możemy liczyć, że nasza podłoga będzie odporna na:

  • Warunki atmosferyczne (promienie UV, zmiany temperatury)

  • Kwasy organiczne, zasady, rozpuszczalniki, chemikalia

  • Zarysowania

  • Wilgoć i rozwój bakterii

Duża elastyczność chroni przed pękaniem nawet przy ogromnym obciążeniu a jego właściwości sprawiają, że sam w sobie stanowi hydroizolacje dla każdej powierzchni.

Posadzki poliuretanowe przewodzą ciepło, co pozwala na ich położenie również w pomieszczeniach grzanych – ogrzewaniem podłogowym. Kolejną pozytywną cechą, która zostanie doceniona przez każdego posiadacza podłogi wykonanej z tego materiału, jest łatwość utrzymania jej w czystości. Poliuretan zapobiega ślizganiu się obuwia, zapewniając bezpieczne korzystanie z obiektu z taką posadzką.

Pomimo tego, że poliuretan stanowi większą inwestycję niż żywica epoksydowa, na dłuższą metę będzie bardziej opłacalny ze względu na dwukrotnie dłuższą żywotność.

Gdzie najlepiej sprawdzi się posadzka poliuretanowa?

Posadzki poliuretanowe idealnie nadają się jako podłoga w miejscach obciążonych – punktowo, ruchem ciężkiego sprzętu, fizycznymi uderzeniami. A zalety o których pisaliśmy wyżej, sprawiają, że specjaliści rekomendują zastosowanie ich między innymi na:

  • Hale magazynowe i produkcyjne

  • Parkingi samochodowe

  • Komory chłodnicze

  • Supermarkety

  • Szkoły (szczególnie sale gimnastyczne)

  • Szpitale

Ze względu na możliwość barwienia i uzyskiwania różnorodnych wzorów, w ostatnim czasie posadzki poliuretanowe coraz częściej wylewane są w mieszkaniach, domach czy apartamentach. Stanowią też świetne wykończenie tarasów lub balkonów.

Montaż poliuretanowych powłok podłogowych

Nakładanie powłoki poliuretanowej powinna być wykonywana wyłącznie przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Ponieważ poliuretan jest trudniejszy do nałożenia niż powłoka epoksydowa, najlepiej zlecić pracę specjalistom jak Mteam z siedzibą w Łodzi. Firma usługowa Tomasz Matusiak, zapewnia fachowe doradztwo, pomiar i wycenę a po wykonanej pracy otrzymujemy gwarancję nawet do 5 lat.

Umiejętne przygotowanie gruntu a więc wyrównanie, oczyszczenie i odpylanie a następnie nałożenie powłoki, unikając najmniejszej ilości wilgoci to klucz do posiadania idealnej podłogi.

Jak dbać o posadzkę poliuretanową?

Duża zaletą posadzek poliuretanowych, jest ich łatwość w utrzymaniu czystości. Płaski mop doskonale usuwa zabrudzenia z tej powierzchni. Jeśli jednak chcemy długo cieszyć się z idealnej podłogi, warto zainwestować w odpowiednie preparaty, przeznaczone typowo do pielęgnacji podłóg żywicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *